Димитрина Стефанова
E-mail: d.stefanova.swu@gmail.com
Димитрина Стефанова е доцент, доктор, в катедра „Връзки с обществеността“ в Правно-исторически факултет при Югозападен университет „Неофит Рилски“, Благоевград. Научните ѝ интереси са в областта на комуникационните стратегии, кризисен PR, стратегически компоненти на PR; вътрешните комуникации; брандинг и имидж; релацията PR-HRM и други.
Валентин Василев
E-mail: valentin.vasilev@vusi.bg
Валентин Василев е професор в професионално направление 9.1. „Национална сигурност („Кризисни ситуации и управление на човешките ресурси“), доктор по „Организация и управление извън сферата на материалното производство“ в катедра „Национална сигурност“ при Висшето училище по сигурност и икономика, Пловдив. Научните му интереси са в областта на управлението и развитието на човешките ресурси; публичните политики и устойчивото развитие; лидерството и мотивацията; емоционалната интелигентност и мениджмънта на талантите; смарт-технологии в публичния мениджмънт и др.
Игор Бритченко
E-mail: ibritchenko@gmail.com
Игор Бритченко е професор, доктор на науките, в катедра „Икономика и сигурност на транспорта“ във факултет „Сигурност“, проректор по международни контакти в Университета по управление на сигурността в град Кошице, Словакия. Научните му интереси са в областта на икономическа сигурност; транспортна сигурност; антикризисни стратегии; управление на проекти; банковска сигурност и международни връзки и международна сигурност.
105-118 стр.
Интензитета на промените в последните години е наистина удивителен. В такъв контекст, изискванията пред компетенциите и уменията на служители и ръководители също се интензифицира в посока на промени. От друга страна и в тази връзка, с оглед на кризите, днес управлението на информационната сигурност е необходимост за всяка организация в светлината на търсенето конкурентното предимство. На практика информационната сигурност се свързва с киберсигурността, бързоразвиваща се теория и практика, както в технологичен, така и в законодателен и програмен аспект. От гледна точка на човешкия фактор тя кореспондира с разпространение на знание, усвояване на умения и компетентности, обобщени като дигитални умения. Разработването и управлението на програми за информационна сигурност силно зависят от професионалната компетентност и експертност на човешкия ресурс и правят тази компетентност ключова за развитието на всяка организация.
промени, кризи, управление на човешките ресурси, сигурност, компетенции.
Стефанова, Д., Василев, В., & Бритченко, И. (Декември 2023). За новите реалности в управлението и компетенцията “информационна сигурност”. Сигурност и отбрана(2), 105-118. https://doi.org/10.70265/XWTX7166
Стефанова, Димитрина, Валентин Василев, и Игор Бритченко. „За новите реалности в управлението и компетенцията – информационна сигурност.“ Сигурност и отбрана (Издателски комплекс на Национален военен университет „Васил Левски“), № 2 (Декември 2023): 105-118. https://doi.org/10.70265/XWTX7166
Стефанова, Д., Василев, В., & Бритченко, И., 2023. За новите реалности в управлението и компетенцията – информационна сигурност. Сигурност и отбрана, Декември, Брой 2, с. 105-118. https://doi.org/10.70265/XWTX7166
Стефанова, Димитрина, Валентин Василев, и Игор Бритченко. „За новите реалности в управлението и компетенцията – информационна сигурност.“ Сигурност и отбрана 2 (2023): 105-118. https://doi.org/10.70265/XWTX7166.